top of page
Geri

Canan Yurdakul

Eğitmen

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yaklaşık 20 yıl, Carrefour Group ve Doğuş Holding (d.ream) gibi çeşitli uluslararası ve ulusal şirketlerin tedarik zinciri ve ticaret departmanlarında yönetici olarak görev yapmıştır. Azerbaycan’da yaşadığı dönemde Türkiye merkezli bir yönetim danışmanlığı firmasında Azerbaycan Ülke Müdürü olarak rol almıştır.

2022 yılında Beykoz Üniversitesi İş ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programını Lisansüstü Programlar Üniversite birincisi ve yüksek onur öğrencisi (3.95/4.00) olarak tamamlamıştır. Bitirme projesinin konusu BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Işığında Sürdürülebilir Liderlik Modeli Dizaynı İçin Bir Araştırma’dır. IKSAD, 2022 ‘de yayınlanan makalesinde literatüre yeni bir Sürdürülebilir Liderlik Modeli kazandırmıştır.

Koçluk alanında dünyanın lider kuruluşu olan CTI’dan sertifilandırılmış Profesyonel Koçtur. (ICF acredite). Genos International’ın Uluslararası Duygusal Zeka Uygulayıcısıdır. NLP konusunda dünyaca ünlü otoritelerden biri olan Sue Night’tan NLP Trainer Eğitimi almıştır. Gürzap Ailesinin sahibi olduğu Diyalog Anlatım İletişim’den Profesyonel Sahne Oyunculuğu ve Yaratıcı Drama eğitimleri almıştır. Adler’den Çeviklik ve Çevik Liderlik üzerine eğitim programı tamamlamıştır.


Organizasyonel Davranış ve Tutumlar, İş Etiği, Kurumsal Değerler ve Etik İletişim, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İş Yaşamında Psikolojik Taciz (Mobbing), Kapsayıcılık, Duygusal Zeka ve Sürdürülebilir Liderlik konularında eğitim ve seminerler vermektedir. Aile şirketlerinin kurumsallaşması üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Orta ve üst düzey yöneticilere Yönetici Koçluğu, At ile Desteklenmiş Koçluk (Equine Assisted Coaching) ve Duygusal Zeka Mentörlüğü hizmetleri sunmaktadır.

Çeşitli gönüllük aktivitelerinde de çalışmalarda bulunan Canan YURDAKUL, 2018-2019 döneminde ICF Türkiye Pazarlama ve Sosyal Medya Çalışma Kurulu Üyesi olmuştur ve 2018 yılından bu yana KAS-DER ‘de Medya ve Tanıtımdan ve Çevre ve Ekolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. British School Bakü’de Okul Aile Birliği’nde aktif rol almıştır. TED İstanbul Koleji’nde Okul Aile Birliği Denetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

İyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Yaşam yolunda her daima öğrencidir ve yaşam amacı dünyanın, etik değerler, eşitlik, adalet, barış ve kapsayıcılık dolu bir yer olmasına katkı sağlamaktır.


Canan Yurdakul
bottom of page